Matematika B - 2012. jesen, 17.

Video thumbnail
Samo premium korisnici imaju pristup cijelom video sadržaju

17. Sir ribanac prodaje se u dvama pakiranjima. Vrećica od $ 40 \mathrm{~g} $ stoji $ 6.99 \mathrm{~kn} $, a vrećica od $ 100 \mathrm{~g} $ stoji $ 14.99 \mathrm{~kn} $. Kolika je razlika u cijeni ako $ 200 \mathrm{~g} $ sira ribanca kupimo samo u vrećicama po $ 40 \mathrm{~g} $, odnosno samo u vrećicama po $ 100 \mathrm{~g} $?

1
ŠTO ČEKAŠ?

Isprobaj potpuno besplatno!

Registracijom dobivaš besplatan*
pristup dijelu lekcija za svaki predmet.

*Besplatan pristup ne zahtijeva unos kartice.
Online pripreme za maturu i instrukcije za srednju školu. Dostupno 24/7.
© 2023, Gradivo.hr