Pozorno pročitajte tekst.
U građenju u kojemu sudjeluje samo jedan izvođač, odgovorna osoba za provođenje mjera zaštite od požara na gradilištu je ona i samo ona koja je izvođač radova na tome gradilištu. U građenju u kojemu sudjeluje više izvođača radova, odgovorne osobe za provođenje mjera zaštite od požara na gradilištu su oni i samo oni izvođači radova koji su glavni izvođači radova na tome gradilištu.
Označite DA ako su zadane tvrdnje točne, a NE ako nisu točne.
6.1. Ako bismo tekstu pridodali sud „MUŽ d.o.o. nije odgovorna osoba za provođenje mjera zaštite od požara na gradilištu.", iz njega bi slijedio sud „MUŽ d.o.o. nije izvođač radova na gradilištu."
6.2. Ako bismo tekstu pridodali sud „PUŽ d.o.o. je jedan od izvođača radova na gradilištu.", iz njega bi slijedio sud „PUŽ d.o.o. je odgovorna osoba za provođenje mjera zaštite od požara.”
6.3. Ako bismo tekstu pridodali sud „BUŽ d.o.o. nije izvođač radova ni na jednome gradilištu i ne sudjeluje ni u jednome građenju.", iz njega bi slijedio sud „BUŽ d.o.o. nije odgovorna osoba za provođenje mjera zaštite od požara."