Plava zbirka - mehanika fluida 928.

S visine h1=1 mh_{1}=1 \mathrm{~m} iznad razine vode pusti se slobodno padati kuglica od materijala gustoće 920 kg/m3920 \mathrm{~kg} / \mathrm{m}^{3} (slika). Uzgon u zraku i sile otpora u zraku i vodi zanemarite. Gustoća vode je 1000 kg/m31000 \mathrm{~kg} / \mathrm{m}^{3}, a za akceleraciju sile teže uzmite vrijednost g≈10 m/s2g \approx 10 \mathrm{~m} / \mathrm{s}^{2}.
Na kojoj dubini h2h_{2} će se kuglica zaustaviti?

1 bod

Kolika je akceleracija kuglice u vodi?

1 bod

Koliko ukupno vremena pada kuglica dok se ne zaustavi u vodi na dubini h2h_{2} ?

1 bod

Kuglica se zaustavi i počinje izranjati. Kolika je akceleracija kojom se kuglica diže u vodi?

1 bod

Koliki dio volumena kuglice će se nalaziti ispod vode kada ona izroni i smiri se na površini?

1 bod